Pamiętamy! #SzkołaPamięta

Zespół Szkół w Gdowie włączył się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

W ramach akcji#SzkołaPamięta uczniowie klas 1A, 2L, 2A, 3L, 3T oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, pod opieką wychowawców wybrali się na cmentarz w Gdowie, złożyli kwiaty i zapalili znicze na kopcu – mogile upamiętniającym powstańców z 1846 r. poległych bitwie pod Gdowem, pod krzyżem partyzanckim, poświęconym żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych (NSZ) oraz na mogiłach żołnierzy z pierwszej wojny światowej. Młodzież odwiedziła również groby zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content