Wycieczka zawodoznawcza do MAN Trucks w Niepołomicach

Dnia 20 marca 2019 r. młodzież ze Szkoły Branżowej, Technikum i Liceum uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do MAN Trucks w Niepołomicach. Mieliśmy okazję zobaczyć nowoczesny zakład specjalizujący się w montażu samochodów ciężarowych. Fabryka zatrudnia prawie 1000 osób w ramach etatów lub pracy tymczasowej. Od początku linii produkcyjnej, aż do wyjazdu ciężarówki na plac mija 20 godzin, a dziennie z taśmy produkcyjnej zjeżdża 95 ciężarówek. Zwróciliśmy uwagę na wysoką automatyzację prac, ład, porządek i dyscyplinę, ale i na miłą atmosferę wśród pracowników. Mieliśmy również wyjątkową okazję zobaczyć osobiście wizytującego zakład prezesa MAN Michaela Kobrigera, a na koniec trochę historii towarzystwo Budowy Maszyn w Norymbergii w 1857 połączono z fabryką maszyn w Augsburgu i powstało przedsiębiorstwo Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg czyli w skrócie MAN z siedzibą w Monachium. Zakład w Niepołomicach został otwarty w 2007 roku.


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content