Powiatowy Konkurs Matematyczny

W  dn. 18.04.2018 w Zespole Szkół w Gdowie odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny szkół ponadgimnazjalnych o tytuł Najlepszego Matematyka powiatu wielickiego. Honorowy patronat nad konkursem od dziewięciu lat sprawuje Starosta Wielicki, który jest jednocześnie fundatorem nagród.

Konkurs ten stworzył szansę wszystkim uczniom, którzy lubią matematykę, jak i tym, którzy zechcieli się sprawdzić i nauczyć czegoś nowego w zasmakowaniu rywalizacji, doświadczeniu wspaniałych emocji oraz znakomitej zabawie, jaką jest możliwość rozwiązywania zadań konkursowych. Rywalizowało ze sobą łącznie 35 uczniów reprezentujących LO w Wieliczce, PCKIU w Wieliczce oraz Zespół Szkół w Gdowie.

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się Dawid Kurek, uczeń klasy 1 PCKZiU, zdobywając największą ilość punktów. Ponadto Dawid najszybciej uporał się z dwoma zadaniami logicznymi, uzyskując tym samym tytuł Najlepszego z Najlepszych matematyków powiatu wielickiego. Dawid został nagrodzony czekiem w wysokości 1500 zł (nagroda główna) oraz plecakiem Puma. Pozostali zwycięzcy swoich kategorii odebrali gratulację, dyplomy oraz nagrody.

Oto pełna lista zwycięzców:

Kategoria 1 klasa zakres podstawowy:

1. Dawid Kurek – PCKZiU Wieliczka
  2. Katarzyna Jakubiak – PCKZiU Wieliczka
  3. Karolina Łukasik – PCKZiU Wieliczka

Kategoria 1 klasa zakres rozszerzony:

1. Albert Łatas– LO Wieliczka
  2. Kamil Tabor – LO Wieliczka
  3. Julia Goryczko – LO Wieliczka

Kategoria 2 klasa zakres podstawowy:

1. Jan Miąsko – LO Wieliczka
  2. Dawid Szarek– LO Wieliczka