Małopolska Chmura Edukacyjna

Projekt nr RPMP.02.01.03-12-0191/16 jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 2 Osi Priorytetowej Cyfrowa Małopolska, Działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałanie 2.1.3 E-usługi w edukacji.

Beneficjent projektu: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Partner projektu: Powiat Wielicki
Okres realizacji projektu: od 2017 r. do 2019 r.
Wartość projektu: 60 125 481,64 zł
Wartość projektu dla Powiatu Wielickiego: 572 374,32 zł

Projektem zostały objęte następujące szkoły:
Zespół Szkół w Gdowie, 34-420 Gdów 405;
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, 32-020 Wieliczka ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18

Cel projektu:Wsparciem objęte zostanie przedsięwzięcie dotyczące małopolskiej chmury edukacyjnej, ukierunkowane na przekazywanie wiedzy oraz przybliżanie osiągnięć naukowych uczelni wyższych, przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, uczniom w Małopolsce.

Małopolska Chmura Edukacyjna (komponent inwestycyjny) realizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie w partnerstwie z Powiatem Wielickim obejmuje realizację działań, związanych z wyposażeniem trzech szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu wielickiego, w sprzęt służący do komunikacji poprzez platformę multimedialną.
Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna realizowane jest poprzez projekty, które są wzajemnie ze sobą powiązane i obejmują m.in. wyposażenie szkół i uczelni wyższych w sprzęt służący do komunikacji poprzez sieć internetową, którego liderem jest Akademia Górniczo-Hutnicza, a uczelnie wyższe oraz organy prowadzące szkoły ponadpodstawowe – partnerem.
Dzięki realizacji projektu powstanie w szkołach prowadzonych przez Powiat infrastruktura służąca do realizacji zajęć on-line i kół naukowych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.

ul. Bocheńska 33