X Powiatowy Konkurs Matematyczny

W  dn. 17.10.2019 w Zespole Szkół w Gdowie odbyła się jubileuszowa edycja X Powiatowego Konkursu Matematycznego szkół ponadgimnazjalnych o tytuł Najlepszego Matematyka powiatu wielickiego pod honorowym patronatem Starosty Wielickiego. Konkurs ten stworzył szansę wszystkim uczniom, którzy lubią matematykę, jak i tym, którzy zechcieli się sprawdzić i nauczyć czegoś nowego w zasmakowaniu rywalizacji, doświadczeniu wspaniałych emocji oraz znakomitej zabawie, jaką jest możliwość rozwiązywania zadań konkursowych. Rywalizowało ze sobą łącznie 52 uczniów reprezentujących LO w Wieliczce, PCKZiU w Wieliczce oraz Zespół Szkół w Gdowie.

Bezkonkurencyjna w swojej kategorii okazała się Amelia Chanek, uczennica klasy 1 LO Wieliczka, zdobywając największą ilość punktów. Ponadto Amelia najszybciej uporała się z dwoma zadaniami logicznymi, uzyskując tym samym tytuł Najlepszego z Najlepszych  matematyków powiatu wielickiego. Zwyciężczyni odebrała nagrodę główną – laptopa oraz myszką optyczną. z rąk Pani Anety Stanisz – dyrektora ZS w Gdowie oraz członkiń komisji konkursowej: Pani Anny Zadęckiej – PCKZiU, Pani Anny Flanek – PCKZiU, Pani Marty Gilowskiej – Jużyniec – LO Wieliczka oraz Pani Anny Mądzielewskiej – koordynatorki ww. konkursu. Pozostali zwycięzcy swoich kategorii odebrali gratulacje, dyplomy oraz nagrody.

Oto pełna lista zwycięzców:

Kategoria 1 klasa zakres podstawowy:

1. Zuzanna Kural – PCKZiU Wieliczka
2. Julia Radwańska – PCKZiU Wieliczka
3. Mateusz Kosela  –  LO Wieliczka

Kategoria 1 klasa zakres rozszerzony:

1. Amelia Chanek – LO Wieliczka
2. Jan Golenia – LO Wieliczka
3. Oskar Urych – PCKZiU Wieliczka

Kategoria 2 klasa zakres podstawowy:

1. Bartłomiej Klima – LO Wieliczka
2. Maksymilin Niekłań – LO Wieliczka
3. Karolina Kurnik – LO Wieliczka

Kategoria 2 klasa zakres rozszerzony:

1.Dominik Moskalewicz – LO Wieliczka
2.Adam Gospodarczyk – LO Wieliczka
3. Klaudia Kowalczyk – LO Wieliczka

Kategoria 3 klasa zakres podstawowy:

1. Kacper Hankus – PCKZiU  Wieliczka
2. Mateusz Szwagrzyk – PCKZiU Wieliczka
3. Dawid Kurek – PCKZiU Wieliczka


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content