Wycieczka zawodoznawcza do MPK w Krakowie

W dniu 22 października 2019 r. młodzież klas trzecich szkoły branżowej uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do MPK w Krakowie – Zajezdnia Wola Duchacka. Podczas naszej wizyty mieliśmy możliwość przejścia drogi autobusu od momentu wjazdu do zajezdni, aż do wyjazdu na linię. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od myjni autobusowej, następnie przeszliśmy do dyspozytorni hali napraw. Nasi Przewodnicy pokazali nam jak zorganizowana jest praca warsztatu i jakie są wymagania wobec pracowników. Mieliśmy możliwość obserwacji poruszania się autobusów będących w tym momencie na linii. Dowiedzieliśmy się na czym polega „śledzenie” autobusu i jakie informacje drogą radiową spływają do zajezdni (stan techniczny pojazdu, terminowość jazdy, liczba pasażerów). Nawet każdy automat biletowy jest monitorowany przez zajezdnię (kto i jaki bilet kupuje, jakie nominały wrzuca do biletomatu, czy nie brakuje papieru do wydruku biletów). Kolejnym miejscem była dyspozytornia dla kierowców – jest to swoiste miejsce sprawnej kontroli ruchu MPK. To tutaj osoby pracujące muszą zadbać, aby pasażerowie nie odczuwali problemów logistycznych, awarii taboru itp. Porównywaliśmy autobusy spalinowe i elektryczne, nauczyliśmy się rozróżniać, z której są zajezdni, jak wygląda ich kolorystyka i jakie są ich dane techniczne. Ostatnim punktem naszej wizyty były autobusy i samochody retro, które wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko męskiej części wycieczki.
Podsumowaniem spotkania była rozmowa z Panią z kadr, która przedstawiła nam zasady rekrutacji do MPK. Zwróciła uwagę, jak ważnym elementem jest C.V., które już na wstępie może wyeliminować kandydata do pracy. Firma MPK chętnie przyjmuje na praktyki absolwenckie, z możliwością zatrudnienia. Pracownicy oprócz dobrych warunków finansowych zatrudnienia otrzymują możliwość skorzystania z bogatego pakietu socjalnego.
Zespół Szkół w Gdowie dziękuje za możliwość udziału w wycieczce zawodoznawczej oraz za profesjonalne oprowadzenie i opowiedzenie o Firmie.


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content