Dzień Matematyki

W czwartek 14 marca nasi uczniowie mieli wspaniałą okazję do zaakcentowania tego jak ważną wole w życiu człowieka odgrywa matematyka. Jednym z głównych powodów do świętowania były urodziny liczby π. Uczniowie klasy 1T przygotowali przedstawienie „Matematyka jest jak kurz jest wszędzie jak i już”. Chłopcy z klasy 2ZB Konrad Zając i Adrian Stanek zaprezentowali przygotowaną przez siebie piosenkę o matematyce. Wyświetlony został również film o matematyce przygotowany przez uczniów klasy 2T Bartłomieja Kuklę i Mateusza Kaletę z udziałem Natalii Gądek i Eweliny Kaciczak z klasy 2LO. Oczywiście nie zabrakło też konkursów. Odbył się konkurs „liczba π po przecinku”. Nagrodę główną otrzymał Wojciech Kubik z klasy 4T, drugie miejsce zajął Jakub Geraszek z klasy 1T, a trzecie Krzysztof Owsianka z klasy 4T. Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć również udział w konkursie online. Zmierzyli się oni z 10 logicznymi pytaniami. Zwycięzcą został Łukasz Drygaś (klasa 4T), drugie miejsce zajął Jarosław Badura z klasy 3T, a trzecie Ewelina Kaciczak i Natalia Gądek z klasy 2LO.


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content