Wymiana zawodowa – nasi uczniowie we Francji

Uczniowie z Zespołu Szkół w Gdowie wrócili z Francji, gdzie 5 dziewcząt i 2 chłopców przebywało przez tydzień na wymianie młodzieżowej. Odwiedzili Francję w ramach współpracy pomiędzy naszą szkołą i EFMA – szkołą rzemiosła w Bourgoin – Jallieu koło Lyonu, w branży fryzjerskiej. Wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami i nauczycielami obu szkół oraz doskonalenie umiejętności zawodowych uczniów , to ogromna korzyść płynąca z tej wizyty. W jej trakcie młodzi ludzie mieli okazję rozwijać swoje sprawności językowe i interpersonalne, a także poznać kulturę i zwyczaje Francuzów, gdyż przez tydzień zamieszkiwali u rodzin francuskich. Oprócz interesujących zajęć, był też czas na zwiedzanie Lyonu oraz spędzanie wspólnych chwil ze swoimi francuskimi koleżankami i kolegami. Cała wizyta została wspaniale przygotowana organizacyjnie zarówno przez Powiat Wielicki i naszą szkołę, jak też przez szkołę francuską. Pobyt w Bourgoin – Jallieu dostarczył młodzieży niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień, toteż wszyscy mają nadzieję na kontynuację wymiany młodzieżowej przez zaprzyjaźnione szkoły.


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content