Płaski brzuch i piękne plecy?

Trening pleców i brzucha owocuje nie tylko pięknie wyrzeźbionymi mięśniami tych partii ciała. Jego rezultatem jest silny i stabilny kręgosłup, który jest niezbędny do wykonywania codziennych czynności i innych aktywności sportowych: biegania, tańca czy pływania. Kolejnym plusem tego zestawu ćwiczeń jest poprawa postawy ciała.

Przykładowe ćwiczenia:

1.Postawa leżąc tyłem, ramiona w przód, nogi w górę. Opuszczamy prawą rękę w tył (ułożenie wzdłuż głowy) jednocześnie opuszczamy lewą nogę w dół 5 cm nad podłogą. Powrót. To samo z lewą ręką i prawą nogą. I tak na zmianę 16x.
2. Postawa leżąc przodem, ramiona w górę. Wznos klatki piersiowej odwodzenie ramion na zewnątrz do linii pośladków i powrót 16x.
3. Postawa leżąc tyłem, ramiona ugięte, dłonie za głowę, nogi wyprostowane. Prawy łokieć dotyka lewego kolana( noga prosta- uniesiona), wróć do postawy i na odwrót. Wykonaj 16x.
4. Postawa leżąc przodem, ramiona ugięte, dłonie i przedramiona równoległe do podłoża. Wznos klatki piersiowej i skręt tułowia w prawo, powrót do postawy. To samo na lewą stronę i tak na zmianę – 16x.


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content