Maturzyści 2018

Gdów w piątek, 27.04 miał szczególną okazję do tego, by poczuć się wyjątkowo. Uczniowie 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego oraz 4 klasy Technikum, a zatem mieszanka umiejętności zawodowych, wyobraźni i nieprzeciętnych charakterów została uhonorowana za przetrwanie (przejście) poszczególnych etapów, aż do ukończenia szkoły. Ekipa urodzona w XX wieku rusza tym samym dalej. Nie zdziwcie się, jeżeli za moment o nich usłyszycie.

Tego dnia głośno było na temat całej bandy w środowisku szkolnym. Zdążyli udowodnić, że wykraczają poza przeciętność jeśli chodzi o posiadane zdolności. My zaś życzymy, by one osiągały kolejne pułapy.

Już sam moment przyjścia na świat przedstawicieli Technikum (rok 1998) i Liceum Ogólnokształcącego (rok 1999) zwiastował niebanalność tego pokolenia. W telewizji startowała, bowiem emisja serialu Świat Według Kiepskich, z którym utożsamia się przynajmniej połowa kraju, nie w sklepie, a na ekranie komputera pojawił się google i wszyscy stali się ekspertami począwszy od metalurgii po weterynarię, liczbę województw zmniejszono do 16, żeby nauka nazw zmieściła się w programie edukacji, szczyt popularności natomiast osiągał film Młode Wilki. Jakby tytuł chciał coś zasugerować…

I tak, w murach szkolnych zawitali Ci, obok których nie dało się przejść obojętnie. Z jednej strony tajemnicza miłośniczka kotów i pizzy, kochający Mustangi czy postacie znające wszystkie odmiany słowa „fit”. Z drugiej mózg operacyjny mafii, szef dzielni Zagaje, człowiek mafii motorowej, bądź specjalista od bukmacherki.

Wraz z każdym określeniem przychodziły do głowy historie wspólnie przeżyte i wyobrażenia ile oni mogą osiągnąć! Teraz dopiero otwierają się możliwości. Mało tego. Przypominając z czym wiązało się ich przyjście na świat, warto zaznaczyć, że uzyskane świadectwa trafiły do rąk akurat w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zbieg okoliczności?

Teraz mamy nadzieję, że dacie upust swojej fantazji, realizując plany i marzenia, o czym często mówiliście. Wspieramy Was!


Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content