Powiatowy Konkurs Matematyczny

W  dn. 14.04.2016 w Zespole Szkół w Gdowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Matematyczny szkół ponadgimnazjalnych o tytuł Najlepszego Matematyka powiatu wielickiego. Honorowy patronat nad konkursem od siedmiu lat sprawuje Starosta Wielicki, który jest jednocześnie fundatorem nagród.

Konkurs ten stworzył szansę wszystkim uczniom, którzy lubią matematykę, jak i tym, którzy zechcieli się sprawdzić i nauczyć czegoś nowego w zasmakowaniu rywalizacji, doświadczeniu wspaniałych emocji oraz znakomitej zabawie, jaką jest możliwość rozwiązywania zadań konkursowych. Rywalizowało ze sobą łącznie 35 uczniów reprezentujących LO w Wieliczce, PCKIU w Wieliczce oraz Zespół Szkół w Gdowie

Bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się Kamil Wrześniak, uczeń 2 klasy  LO Wieliczka, zdobywając maksymalną ilość punktów. Ponadto Kamil najszybciej uporał się z dwoma zadaniami logicznymi, uzyskując tym samym tytuł Najlepszego z Najlepszych  matematyków powiatu wielickiego. Kamil został nagrodzony laptopem (nagroda główna) oraz plecakiem 4F. Pozostali zwycięzcy swoich kategorii odebrali gratulację, dyplomy oraz  nagrody z rąk sekretarza powiatu wielickiego Pana Tadeusza Lurańca, Członka zarządu powiatu wielickiego Pana Romana Wcisło, Pana wicedyrektora ZS w Gdowie Leszka Kośmidera oraz członków komisji konkursowej: Anny Flanek, Anny Zadęckiej -PCKZIU, Honoraty Borzęckiej-Wrony –LO Wieliczka, Anny Mądzielewskiej –ZS w Gdowie. Na zakończenie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oto pełna lista zwycięzców:

Kategoria 1 klasa zakres podstawowy:

 1. Rafał Zając – PCKZiU Wieliczka
  2. Dariusz Kubacki – PCKZiU Wieliczka
  3. Klaudia Szlachta – PCKZiU Wieliczka

Kategoria 1 klasa zakres rozszerzony:

 1. Kinga Korda – LO Wieliczka
 2. Agnieszka Starowicz – LO Wieliczka
 3. Barbara Wąsik – LO Wieliczka

Kategoria 2 klasa zakres podstawowy:

 1. Alicja Piwowarczyk – LO Wieliczka
 2. Wiktoria Szostak – LO Wieliczka
 3. Marcin Zagól – LO Wieliczka

Kategoria 2 klasa zakres rozszerzony:

1.Kamil Wrześniak – LO Wieliczka
2.Karol Twardosz – LO Wieliczka
3. Jarosław Kaszowski – LO Wieliczka

Powiatowy konkurs Matematyczny

Gdów 405
32-420 Gdów

sekretariat@zsgdow.edu.pl


12 451 44 58

Skip to content